Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?
Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?

Pandemia wywołała sporo zmian, szczególnie w sposobie pracy i prowadzenia edukacji. Część pracodawców zauważyła, że praca zdalna jest równie dobrym rozwiązaniem, co wykonywanie obowiązków w biurze i pozwoliła na wprowadzenie trwałych zmian. O zaletach i wadach tej formy można by było pisać wiele, jednak pewne jest to, że w trosce o swój komfort warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który znacznie ułatwi pracowanie w warunkach domowych. Nie każdy pracodawca pozwala bowiem na zabieranie firmowego sprzętu ze sobą.

czytaj całość »
Jak wykorzystać nowe technologie w nauce języków obcych?
Jak wykorzystać nowe technologie w nauce języków obcych?

To, że warto się uczyć języków obcych, jest właściwie niepodważalne. Umiejętność swobodnego porozumiewania się z mieszkańcami innych krajów nie tylko jest ceniona przez pracodawców, ale także ma istotne znaczenie w kontekście podróży zagranicznych. W wielu szkołach, na kursach lub szkoleniach nauka opiera się na stosowanych od lat sposobach, polegających na uzupełnianiu kart pracy i słuchaniu wykładów prowadzonych przez nauczyciela. Na szczęście pojawiają się także alternatywne metody nauczania, które wykorzystują nowe technologie w celu większego zaangażowania ucznia. Na które z nich warto zwrócić uwagę i jak mogę one pomóc w nauczaniu? O tym w dzisiejszym artykule.

czytaj całość »
Laboratorium przyszłości - technologia dla szkół

Edukacja wczesnoszkolna jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju młodych umysłów. Będąc w szkole podstawowej dzieci przyswajają wiedzę i umiejętności, które staną się fundamentem na dalszej drodze edukacyjnej. Przez długie lata system wyglądał tak samo - uczniowie grzecznie siedzący w ławkach, spisujący notatki z tablicy kredowej. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest on już wystarczający, a wręcz uważa się go za przestarzały. Ostatnio pojawiła się potrzeba nowych, ciekawych rozwiązań, które będą nie tylko edukować, ale również angażować uczniów poprzez interakcję.

czytaj całość »
Drukarki 3D - nowość w każdej szkole

Drukarki 3D to urządzenia, które większość osób może uważać za zbyt skomplikowane, zaawansowane technologicznie i dostępne tylko dla nielicznych. Wiele ludzi przecież nigdy nie miało nawet z nią styczności. Z pewnością do niedawna nikt nie powiedziałby, że drukarki 3D staną się ważnym elementem nauki wczesnoszkolnej. Jednak rozwój techniczny sprawił, że szkoły zaczęły wprowadzać nowe, nieznane dotąd rozwiązania, które pomogą uczniom w rozwijaniu najważniejszych umiejętności.

czytaj całość »
Projektor do szkoły - jak wybrać najlepszy?

Projektory to niezwykle funkcjonalne urządzenia. Wykorzystywane są w biznesie, na konferencjach branżowych czy w placówkach edukacyjnych. Dobrej jakości projektor to podstawa we współczesnych szkołach. Jest to sposób na uatrakcyjnienie lekcji i przyciągnięcie uwagi uczniów niezależnie od ich wieku. Oferta projektorów cały czas się poszerza, a producenci prześcigają się w coraz nowocześniejszych rozwiązaniach. Pojawia się więc pytanie - który z nich będzie najodpowiedniejszy do prowadzenia lekcji w szkole?

czytaj całość »
Nowe technologie w edukacji wczesnoszkolnej

Dzieci już od najmłodszych lat mają dużą styczność z wszelkiego rodzaju nowoczesnymi technologiami. Większość uczniów klas I-III ma własnego smartfona, komputer czy konsolę. Stąd też nikogo nie dziwi, że nowości techniczne przenikają także do szkół. Placówki edukacyjne idą z duchem czasu i coraz częściej inwestują w zestawy interaktywne, mające pomóc łatwiej i przyjemniej przyswajać wiedzę.

czytaj całość »
Monitory interaktywne - co warto o nich wiedzieć?

Dawniej nauka w szkołach kojarzyła się głównie z siedzeniem w ławce, robieniem notatek i pisaniem kredą po tablicy, przez co wielu uczniów łączyło te czynności z nudą. Obecnie jednak rozwój technologiczny zawitał także do placówek edukacyjnych. W wielu klasach oprócz tradycyjnych tablic wisi już monitor interaktywny.

czytaj całość »
Czy pandemia otworzyła Polaków na nowe technologie?

Pandemia COVID-19 niespodziewanie oraz gwałtownie zmieniła nasze życie na wielu polach. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest szersze i częstsze korzystanie przez Polaków z nowych technologii. Naukowcy zainteresowali się zagadnieniem także pod kątem tego, czy taka tendencja okaże się stała, czy raczej po zakończeniu pandemii otwartość na nowoczesne technologie osłabnie.

czytaj całość »
Edukacja w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to najczęściej odwiedzane platformy na świecie. Facebook, Instagram, TikTok i Twitter liczą codziennie miliardy odwiedzin. Największą grupę korzystającą z tych aplikacji stanowią nastolatkowie i dzieci. Na pierwszy rzut oka wiele z tych stron wcale nie kojarzy się z pojęciem edukacji. Wbrew pozorom często trafić można na profile osób uczących swoich obserwatorów przez zabawę. Odpowiednio podana wiedza szerzy się niezwykle szybko.

czytaj całość »
Innowacja w biurze i szkole

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, co sprawia, że szkoły, biura czy uniwersytety muszą za nią nadążyć. Nowinki z tego zakresu najbardziej fascynują młodsze pokolenia – dzieci, młodzież, a także niektórych dorosłych. Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na ciekawe i nietypowe prowadzenie zajęć lub szkoleń. Wysokiej jakości sprzęt znacząco usprawnia pracę, a także zwiększa efektywność i pozwala na szybsze oraz dłuższe zapamiętywanie przekazywanych informacji. Postaramy się przedstawić w tym artykule, jakie innowacyjne sprzęty mogą ułatwić pracę i naukę w szkole oraz biurze.

czytaj całość »
Jak wykorzystać tablice interaktywne w nauczaniu?

Niektóre tematy lub przedmioty obowiązujące w szkole bywają dla uczniów niezrozumiałe, przez co mogą sprawiać trudności. Metod niestandardowego nauczania jest wiele, jednakże nie każdy nauczyciel z nich korzysta. Zainteresowanie uczniów wybranym tematem bywa trudne do osiągnięcia bez zastosowania pomocniczych materiałów dydaktycznych. Jednym z takich elementów, które pomagają przejrzyście zaprezentować dane treści, są tablice interaktywne. Jeszcze kilka lat temu należały one do rzadkości – dzisiaj można spotkać je w wielu klasach. Zestawy multimedialne doskonale sprawdzają się w placówkach oświatowych, ale nie tylko. W tym artykule przedstawimy metody pracy z tablicą interaktywną, a także korzyści płynące z użytkowania takich narzędzi dydaktycznych.

czytaj całość »
Jak stworzyć multimedialną pracownię językową?

Multimedialna pracownia językowa to idealna przestrzeń, która sprawi, że nauka języka obcego stanie się przyjemniejsza i skuteczniej wchłanialna. Idealnym rozwiązaniem okaże się stworzenie rozwiązania kompletnego, które będzie jednocześnie funkcjonalne, jak i proste w obsłudze. Profesjonalne wyposażenie sal językowych może być stosowane już w podstawówce, jak i w szkole średniej.

czytaj całość »
Czym cechuje się netbook i czy warto go mieć?

Technologicznych trendów w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Jednym z nich są laptopy i porównywane do nich netbooki. Wiele osób myśli, że oba te urządzenia wcale nie różnią się od siebie. Okazuje się jednak, że odznaczają się nieco innymi cechami, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka dla osób, które nie śledzą postępu technologii. Dlatego tutaj rodzi się podstawowe pytanie - jak odróżnić laptopa od netbooka?

czytaj całość »
Organizacja wideokonferencji - potrzebny sprzęt

W dobie nauki oraz pracy zdalnej, wideokonferencje stały się nieodzownym elementem codzienności. Jednak do zorganizowania takiej rozmowy trzeba się porządnie przygotować. Mowa tu nie tylko o samej prezentacji, ale również o potrzebnym sprzęcie, który będzie stanowił istotną funkcję podczas spotkania w cyfrowym świecie. Odpowiednia kamera to dopiero początek listy niezbędnych urządzeń.

czytaj całość »
Laptop czy tablet - co lepsze do nauki?

Rynek zaskakuje nas coraz lepszymi urządzeniami elektronicznymi, które możemy zastosować nie tylko do przyjemności, ale również do obowiązków związanych z edukacją. Takie urządzenia zdecydowanie mogą ułatwić codzienną pracę, jednakże ich duża ilość wiąże się z dylematem, jaki konkretnie wybrać, aby móc codziennie cieszyć się jego właściwościami.

czytaj całość »
System nagłaśniający do szkoły - jaki wybrać?

Nagłośnienie w szkole pełni istotną funkcję związaną z celami dydaktycznymi. Często stosowany jest nie tylko podczas lekcji, ale również podczas apelów na szerszą skalę. Występy młodzieży muszą być dobrze słyszalne dla każdego uczestnika, dlatego zarówno głośniki, jak i mikrofony pełnią niezwykle istotną funkcję. Przed zakupem należy zapoznać się z parametrami, które powinien posiadać taki produkt.

czytaj całość »
Czym są wirtualne laboratoria przyrodnicze?

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne, które mają na celu wspomóc naukę biologii, chemii, fizyki. Materiały te przeznaczone są dla młodzieży na etapie ponadpodstawowym. Każdy z zestawów skutecznie umożliwia przeprowadzenie angażujących lekcji zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych. Gwarantują skuteczne i przyjemne przyswajanie nowej wiedzy przez uczniów.

czytaj całość »
Korzyści i zagrożenia mediów społecznościowych w szkołach

Obecnie serwisy społecznościowe są najpopularniejszą metodą komunikacji młodego pokolenia. Posiadanie kont na wielu serwisach stało się zjawiskiem powszechnym. Kwestia ta dotyczy nie tylko młodzieży i dorosłych, ale również w coraz większej mierze również dzieci, które już od najmłodszych lat uczęszczają z telefonami komórkowymi. Mimo tego, że wiele mediów społecznościowych posiada ograniczenie wiekowe, przeważnie 13 lat, to dzieci i tak błędnie wpisują swoje dane, byleby tylko wtopić się w otaczające je środowisko. Czy takowe serwisy warto wykorzystywać w celach edukacyjnych?

czytaj całość »
Wpływ nowych technologii na edukację

Technologia w dzisiejszych czasach pojawia się już na każdym kroku życia człowieka. Od młodych lat mamy styczność chociażby z telewizorem czy telefonem, który zaczyna towarzyszyć dziecku codziennie. Stąd też można spotkać się z technologią w szkołach. W tym jednak celu, innowacje te mają przede wszystkim wspomóc naukę dzieci, jak i samo prowadzenie lekcji przez prowadzącego. Tutaj pojawia się podstawowe pytanie: jak technologia może zmienić współczesną edukację?

czytaj całość »
Charakterystyka robotów edukacyjnych

Roboty edukacyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które zaufały technologii i stawiają na zdrowy oraz bezpieczny rozwój swojego dziecka. Roboty te to szereg różnorodnych funkcji i zastosowań, które mają na celu przede wszystkim pomóc dziecku i zdecydowanie robią to jak najbardziej skutecznie. Posiadają zarówno podstawowe funkcje związane z wspomaganiem codziennej nauki, jak i istnieją takie urządzenia, które posiadają bardziej złożone zagadnienia.

czytaj całość »
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
523076220
Sklep internetowy od home.pl