Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi a nauka w szkole
Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi a nauka w szkole

Kiedy mówimy o specjalnych potrzebach edukacyjnych dzieci, mamy na myśli szeroki zakres trudności i wyzwań, z którymi borykają się najmłodsi podczas procesu dydaktycznego. Te przeciwności mogą wynikać z różnych przyczyn, takich jak problemy zdrowotne, czy zaburzenia emocjonalne. Współczesne szkoły stają przed ogromnym wyzwaniem dostosowania swojego podejścia do nauczania, tak aby sprostać tym potrzebom i zapewnić każdemu podopiecznemu równą szansę na sukces w przyszłości. Ponadto dzisiejsze społeczeństwo coraz bardziej dostrzega konieczność wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wielu rodziców, nauczycieli i innych pedagogów zastanawia się, jak najlepiej dostosować szkolnictwo do indywidualnych potrzeb tych uczniów. W tym wpisie przyjrzymy się, jakie są specjalne potrzeby edukacyjne oraz jakie narzędzia mogą pomóc w ich realizacji.

czytaj całość »
Pierwszy robot edukacyjny - kiedy warto go kupić?
Pierwszy robot edukacyjny - kiedy warto go kupić?

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia zdobywa coraz większe znaczenie w codziennym życiu, nie sposób nie zauważyć wpływu, jaki ma ona na edukację dzieci. Jednym z interesujących rozwiązań, które wyróżniają się na tle tradycyjnych metod nauczania, są roboty edukacyjne. Ostatnimi czasy słyszymy coraz częściej szczególnie o robotach programowalnych i innych formach zaawansowanych urządzeń, które mają wspomagać rozwój intelektualny najmłodszych. Dlatego chcemy poruszyć ten ważny temat i przyjrzeć się temu z bliska oraz odpowiedzieć na pytanie, kiedy warto zainwestować w robota edukacyjnego dla dzieci.

czytaj całość »
Zestawy interaktywne - jakie niosą możliwości i dlaczego warto z nich korzystać?
Zestawy interaktywne - jakie niosą możliwości i dlaczego warto z nich korzystać?

Powoli czasy, gdy w salach lekcyjnych główny punkt stanowią tradycyjne tablice, zaczynają odchodzić w zapomnienie. Stare metody nauczania zaczynają być wygryzane przez te nowoczesne i bardzo innowacyjne. Nadeszła era praktycznych zestawów interaktywnych, które umożliwiają połączenie wielu funkcji. Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych metod? Odpowiedź na to pytanie zawarliśmy w poniższym tekście - zachęcamy do lektury!

 

czytaj całość »
Jakie znaczenie ma nowoczesna technologia i robotyka w edukacji?
Jakie znaczenie ma nowoczesna technologia i robotyka w edukacji?

Z robotami mamy do czynienia na każdym kroku - ich użycie staje się coraz bardziej popularne. Nawet pralka i zmywarka to roboty wykonujące określone, wcześniej ustalone czynności. Jakie zatem robotyka i nowoczesna technologia mają znaczenie w edukacji? O tym postaramy się dziś opowiedzieć w poniższym artykule.

czytaj całość »
Jak ułatwić sobie prezentowanie produktów lub usług w terenie?
Jak ułatwić sobie prezentowanie produktów lub usług w terenie?

Prezentowanie usług lub produktów w terenie często jest problematyczne. Wożenie ze sobą teczek pełnych dokumentów i treści reklamowych oraz pilnowanie ich jest uciążliwe. Rozwiązaniem tej sytuacji jest ekran podłogowy. Jest to najbardziej optymalna propozycja dla osób szukających przenośnego tła łatwego w przechowywaniu. Niezależnie od tego, czy chcemy na nim oglądać filmy, czy używać służbowo. W dzisiejszym blogu opowiemy, jak ekran podłogowy oraz wizualizer cyfrowy można zastosować w biznesie.

czytaj całość »
W jaki sposób pilot do głosowania pomoże rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo?
W jaki sposób pilot do głosowania pomoże rozwinąć Twoje przedsiębiorstwo?

Mówi się, że w XXI wieku światem rządzą dane, a najlepszy marketing to taki, za którym kryje się wzorowo przeprowadzona kwerenda. W związku z tym istnieje wiele platform umożliwiających dostęp do baz danych (oczywiście odpłatnie), które pozwalają na poznanie myśli pożądanej grupy docelowej. Innymi słowy - udostępniają one informacje na temat tego, co ewentualny odbiorca wpisuje w wyszukiwarkę Google. Jednak kontakt z drugim człowiekiem jest nieoceniony, a istnieje wiele możliwości, by poznać potrzeby zarówno potencjalnych, jak i już aktualnych klientów. Zostań do końca i sprawdź, w jaki sposób możesz zebrać cenne informacje - legalnie i przy bardzo małej inwestycji.

czytaj całość »
SI w edukacji - rozwija czy ogranicza?
SI w edukacji - rozwija czy ogranicza?

Szeroko pojęta sztuczna inteligencja na dobre zagościła w życiu każdego z nas. Można założyć, że pojęcie świadomości w XXI wieku posiada znaczenie wewnętrzne, zewnętrzne oraz już wirtualne. Jako że świat nieustannie gna w stronę digitalizacji, wiele osób może zastanawiać się, jaki wpływ na edukację będzie miała technologia. Czy sztuczna inteligencja przyczyni się do rozwoju edukacji, czy ją ograniczy? Przekonajmy się!

 

czytaj całość »
MTalent - profesjonalna terapia dziecka ze spektrum autyzmu
MTalent - profesjonalna terapia dziecka ze spektrum autyzmu

Rozszerzone kryteria diagnostyczne, oparte na wnikliwej analizie zachowań społecznych dziecka w sferze jego rozwoju psychicznego, społecznego i emocjonalnego, umożliwiają szybkie i bezproblemowe rozpoznanie autyzmu. Wczesne objawy tego zaburzenia występują już przed 3 rokiem życia, gdy maluch zaczyna wykazywać zaburzenia w rozwoju mowy i komunikacji społecznej. Obecnie na rynku dostępne jest wiele programów edukacyjno-multimedialnych, które są przeznaczone do profesjonalnej i skutecznej terapii dla dzieci ze stwierdzonym spektrum autyzmu. Obecnie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się pakiety mTalent, których specjalistyczna treść została opracowana z myślą o wspieraniu rozwoju i kompetencji emocjonalno-społecznych dziecka.

czytaj całość »
Robotyka w szkołach - na czym polega i jakie są jej plusy?
Robotyka w szkołach - na czym polega i jakie są jej plusy?

Czasy zmieniają się wyjątkowo szybko. Szkoły również muszą dostosowywać swój program nauczania nowych technologii. Umiejętności takie, jak programowanie i kodowanie są niezwykle przyszłościowe, dlatego warto je rozwijać już na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.  Mechanika, automatyka i informatyka - połączenie tych trzech dziedzin to właśnie robotyka. Temat wprowadzenia jej do programu edukacji w szkołach podstawowych jednak budzi pewne kontrowersje. Dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, dlaczego zajęcia z robotyki w szkole są przydatne i na czym dokładnie polegają.

czytaj całość »
Przegląd wyposażenia sali konferencyjnej - co wybrać?
Przegląd wyposażenia sali konferencyjnej - co wybrać?

Szkolenia, zebrania, sympozja i wykłady to ważne wydarzenia, na których wymagana jest profesjonalna prezentacja. Oprócz wiedzy i charyzmy osób prowadzących pozostają jeszcze inne istotne aspekty, które mają ogromny wpływ na odbiór, zadowolenie i zaangażowanie słuchaczy. Mowa tu między innymi o odpowiednim wyposażeniu stali. Każde spotkanie czy prezentacja odbywająca się przed grupą ludzi wymaga specjalistycznego sprzętu. W końcu ważne jest, aby zapewnić uczestnikom jak najlepsze wrażenia zarówno akustyczne, jak i wizualne. Dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się na podstawowych elementach wyposażenia sali konferencyjnej.

czytaj całość »
Jak efektywnie wykorzystać tablicę multimedialną w szkole?
Jak efektywnie wykorzystać tablicę multimedialną w szkole?

Wprowadzenie do szkół nowoczesnych technologii to konieczny krok w stronę innowacji i nowoczesności w edukacji. Stare, dotąd stosowane metody nauczania nie były wystarczające. Świat stale się zmienia i to w zawrotnym tempie, dlatego trzeba iść z duchem czasu, by skutecznie przygotować dzieci do funkcjonowania w nim. Nauczyciele przyzwyczajeni do tradycyjnych tablic kredowych i książek mogą napotykać trudności w wykorzystaniu pełnego potencjału nowych klasowych urządzeń. Dzisiaj wytłumaczymy, jak pracować z tablicą multimedialną w szkole w taki sposób, aby zajęcia były jak najbardziej efektywne.

czytaj całość »
Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?
Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?

Pandemia wywołała sporo zmian, szczególnie w sposobie pracy i prowadzenia edukacji. Część pracodawców zauważyła, że praca zdalna jest równie dobrym rozwiązaniem, co wykonywanie obowiązków w biurze i pozwoliła na wprowadzenie trwałych zmian. O zaletach i wadach tej formy można by było pisać wiele, jednak pewne jest to, że w trosce o swój komfort warto zadbać o odpowiedni sprzęt, który znacznie ułatwi pracowanie w warunkach domowych. Nie każdy pracodawca pozwala bowiem na zabieranie firmowego sprzętu ze sobą.

czytaj całość »
Jak wykorzystać nowe technologie w nauce języków obcych?
Jak wykorzystać nowe technologie w nauce języków obcych?

To, że warto się uczyć języków obcych, jest właściwie niepodważalne. Umiejętność swobodnego porozumiewania się z mieszkańcami innych krajów nie tylko jest ceniona przez pracodawców, ale także ma istotne znaczenie w kontekście podróży zagranicznych. W wielu szkołach, na kursach lub szkoleniach nauka opiera się na stosowanych od lat sposobach, polegających na uzupełnianiu kart pracy i słuchaniu wykładów prowadzonych przez nauczyciela. Na szczęście pojawiają się także alternatywne metody nauczania, które wykorzystują nowe technologie w celu większego zaangażowania ucznia. Na które z nich warto zwrócić uwagę i jak mogę one pomóc w nauczaniu? O tym w dzisiejszym artykule.

czytaj całość »
Laboratorium przyszłości - technologia dla szkół
Laboratorium przyszłości - technologia dla szkół

Edukacja wczesnoszkolna jest niezwykle istotna dla prawidłowego rozwoju młodych umysłów. Będąc w szkole podstawowej dzieci przyswajają wiedzę i umiejętności, które staną się fundamentem na dalszej drodze edukacyjnej. Przez długie lata system wyglądał tak samo - uczniowie grzecznie siedzący w ławkach, spisujący notatki z tablicy kredowej. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest on już wystarczający, a wręcz uważa się go za przestarzały. Ostatnio pojawiła się potrzeba nowych, ciekawych rozwiązań, które będą nie tylko edukować, ale również angażować uczniów poprzez interakcję.

czytaj całość »
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
523076220
window.customerPrivacy.onFunctionalConsentGranted(function () { })
Sklep internetowy Shoper.pl