Bestsellery
Monitor interaktywny 65" Newline TruTouch TT-6519RS
Monitor interaktywny 65" Newline TruTouch TT-6519RS
6 660,00 zł 6 660,00 zł
szt.
Tablica interaktywna dotykowa Newline TRUBOARD R5-800L
Tablica interaktywna dotykowa Newline TRUBOARD R5-800L
2 990,00 zł 2 430,89 zł
szt.
Tablica interaktywna dotykowa myBOARD Silver 84"S
Tablica interaktywna dotykowa myBOARD Silver 84"S
2 799,00 zł 2 275,61 zł
szt.
Mozabook Classroom
Mozabook Classroom
850,00 zł 691,06 zł
Piloty do testów, odpowiedzi i głosowań ResponseCard LT
Piloty do testów, odpowiedzi i głosowań ResponseCard LT
6 199,00 zł 5 039,84 zł
szt.
Certyfikat

Czy pandemia otworzyła Polaków na nowe technologie?

Pandemia COVID-19 niespodziewanie oraz gwałtownie zmieniła nasze życie na wielu polach. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest szersze i częstsze korzystanie przez Polaków z nowych technologii. Naukowcy zainteresowali się zagadnieniem także pod kątem tego, czy taka tendencja okaże się stała, czy raczej po zakończeniu pandemii otwartość na nowoczesne technologie osłabnie.

czytaj całość »
Edukacja w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to najczęściej odwiedzane platformy na świecie. Facebook, Instagram, TikTok i Twitter liczą codziennie miliardy odwiedzin. Największą grupę korzystającą z tych aplikacji stanowią nastolatkowie i dzieci. Na pierwszy rzut oka wiele z tych stron wcale nie kojarzy się z pojęciem edukacji. Wbrew pozorom często trafić można na profile osób uczących swoich obserwatorów przez zabawę. Odpowiednio podana wiedza szerzy się niezwykle szybko.

czytaj całość »
Innowacja w biurze i szkole

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, co sprawia, że szkoły, biura czy uniwersytety muszą za nią nadążyć. Nowinki z tego zakresu najbardziej fascynują młodsze pokolenia – dzieci, młodzież, a także niektórych dorosłych. Na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na ciekawe i nietypowe prowadzenie zajęć lub szkoleń. Wysokiej jakości sprzęt znacząco usprawnia pracę, a także zwiększa efektywność i pozwala na szybsze oraz dłuższe zapamiętywanie przekazywanych informacji. Postaramy się przedstawić w tym artykule, jakie innowacyjne sprzęty mogą ułatwić pracę i naukę w szkole oraz biurze.

czytaj całość »
Jak wykorzystać tablice interaktywne w nauczaniu?

Niektóre tematy lub przedmioty obowiązujące w szkole bywają dla uczniów niezrozumiałe, przez co mogą sprawiać trudności. Metod niestandardowego nauczania jest wiele, jednakże nie każdy nauczyciel z nich korzysta. Zainteresowanie uczniów wybranym tematem bywa trudne do osiągnięcia bez zastosowania pomocniczych materiałów dydaktycznych. Jednym z takich elementów, które pomagają przejrzyście zaprezentować dane treści, są tablice interaktywne. Jeszcze kilka lat temu należały one do rzadkości – dzisiaj można spotkać je w wielu klasach. Zestawy multimedialne doskonale sprawdzają się w placówkach oświatowych, ale nie tylko. W tym artykule przedstawimy metody pracy z tablicą interaktywną, a także korzyści płynące z użytkowania takich narzędzi dydaktycznych.

czytaj całość »
Jak stworzyć multimedialną pracownię językową?

Multimedialna pracownia językowa to idealna przestrzeń, która sprawi, że nauka języka obcego stanie się przyjemniejsza i skuteczniej wchłanialna. Idealnym rozwiązaniem okaże się stworzenie rozwiązania kompletnego, które będzie jednocześnie funkcjonalne, jak i proste w obsłudze. Profesjonalne wyposażenie sal językowych może być stosowane już w podstawówce, jak i w szkole średniej.

czytaj całość »
Czym cechuje się netbook i czy warto go mieć?

Technologicznych trendów w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Jednym z nich są laptopy i porównywane do nich netbooki. Wiele osób myśli, że oba te urządzenia wcale nie różnią się od siebie. Okazuje się jednak, że odznaczają się nieco innymi cechami, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka dla osób, które nie śledzą postępu technologii. Dlatego tutaj rodzi się podstawowe pytanie - jak odróżnić laptopa od netbooka?

czytaj całość »
Organizacja wideokonferencji - potrzebny sprzęt

W dobie nauki oraz pracy zdalnej, wideokonferencje stały się nieodzownym elementem codzienności. Jednak do zorganizowania takiej rozmowy trzeba się porządnie przygotować. Mowa tu nie tylko o samej prezentacji, ale również o potrzebnym sprzęcie, który będzie stanowił istotną funkcję podczas spotkania w cyfrowym świecie. Odpowiednia kamera to dopiero początek listy niezbędnych urządzeń.

czytaj całość »
Laptop czy tablet - co lepsze do nauki?

Rynek zaskakuje nas coraz lepszymi urządzeniami elektronicznymi, które możemy zastosować nie tylko do przyjemności, ale również do obowiązków związanych z edukacją. Takie urządzenia zdecydowanie mogą ułatwić codzienną pracę, jednakże ich duża ilość wiąże się z dylematem, jaki konkretnie wybrać, aby móc codziennie cieszyć się jego właściwościami.

czytaj całość »
System nagłaśniający do szkoły - jaki wybrać?

Nagłośnienie w szkole pełni istotną funkcję związaną z celami dydaktycznymi. Często stosowany jest nie tylko podczas lekcji, ale również podczas apelów na szerszą skalę. Występy młodzieży muszą być dobrze słyszalne dla każdego uczestnika, dlatego zarówno głośniki, jak i mikrofony pełnią niezwykle istotną funkcję. Przed zakupem należy zapoznać się z parametrami, które powinien posiadać taki produkt.

czytaj całość »
Czym są wirtualne laboratoria przyrodnicze?

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne, które mają na celu wspomóc naukę biologii, chemii, fizyki. Materiały te przeznaczone są dla młodzieży na etapie ponadpodstawowym. Każdy z zestawów skutecznie umożliwia przeprowadzenie angażujących lekcji zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych. Gwarantują skuteczne i przyjemne przyswajanie nowej wiedzy przez uczniów.

czytaj całość »
Korzyści i zagrożenia mediów społecznościowych w szkołach

Obecnie serwisy społecznościowe są najpopularniejszą metodą komunikacji młodego pokolenia. Posiadanie kont na wielu serwisach stało się zjawiskiem powszechnym. Kwestia ta dotyczy nie tylko młodzieży i dorosłych, ale również w coraz większej mierze również dzieci, które już od najmłodszych lat uczęszczają z telefonami komórkowymi. Mimo tego, że wiele mediów społecznościowych posiada ograniczenie wiekowe, przeważnie 13 lat, to dzieci i tak błędnie wpisują swoje dane, byleby tylko wtopić się w otaczające je środowisko. Czy takowe serwisy warto wykorzystywać w celach edukacyjnych?

czytaj całość »
Wpływ nowych technologii na edukację

Technologia w dzisiejszych czasach pojawia się już na każdym kroku życia człowieka. Od młodych lat mamy styczność chociażby z telewizorem czy telefonem, który zaczyna towarzyszyć dziecku codziennie. Stąd też można spotkać się z technologią w szkołach. W tym jednak celu, innowacje te mają przede wszystkim wspomóc naukę dzieci, jak i samo prowadzenie lekcji przez prowadzącego. Tutaj pojawia się podstawowe pytanie: jak technologia może zmienić współczesną edukację?

czytaj całość »
Charakterystyka robotów edukacyjnych

Roboty edukacyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które zaufały technologii i stawiają na zdrowy oraz bezpieczny rozwój swojego dziecka. Roboty te to szereg różnorodnych funkcji i zastosowań, które mają na celu przede wszystkim pomóc dziecku i zdecydowanie robią to jak najbardziej skutecznie. Posiadają zarówno podstawowe funkcje związane z wspomaganiem codziennej nauki, jak i istnieją takie urządzenia, które posiadają bardziej złożone zagadnienia.

czytaj całość »
Czym są stoliki multimedialne?

Stoły multimedialne stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie. Wyróżniają się przede wszystkim swoją wygodą oraz nie tylko wyświetlaniem treści multimedialnych, ale również możliwością interakcji bezpośredniego użytkowania. Dzięki temu takie urządzenie jest niezwykle przyjemne i łatwe w użyciu, przy czym pozwala na szerokie możliwości w pozycji poziomej.

czytaj całość »
Monitor interaktywny czy tablica interaktywna do szkoły?

Dzisiejszy rynek technologii pozwala na szeroki wybór związany z konkretnymi urządzeniami, które przyczyniają się do znacznie wygodniejszego i z pewnością bardziej jakościowego przedstawiania różnorodnych prezentacji multimedialnych zarówno w szkołach, jak i firmach. Jednak zanim wybierze się odpowiedni sprzęt, należy zdawać sobie sprawę z tego, co okaże się bardziej użyteczne.

czytaj całość »
Uniwersalny pilot - warto?

Często jest tak, że w pośpiechu można pomylić pilot do telewizora z pilotem od wieży czy innego urządzenia. Szczególnie irytujące jest, gdy podczas wieczornych seansów trzeba korzystać z wielu pilotów, które stale giną, przez co trzeba je szukać, co przyczynia się do pogorszenia nastroju. Jednakże, w dzisiejszych czasach dzięki postępowi technologicznemu nie trzeba już martwić się takimi błahostkami!

czytaj całość »
Darmowe programy do nauki zdalnej

Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do ciągłego korzystania ze swojego technologicznego sprzętu. Uczniowie przesiadują całe dnie przed ekranem monitora, lecz nie w celach rozrywki, a w celu nauki, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie zajęcie prowadzone są zdalnie. Jednak do tego wymagany jest nie tylko prawidłowo funkcjonujący sprzęt, ale także odpowiednie programy, które przyczynią się do ułatwienia nauki.

czytaj całość »
Akcesoria do projektora - o czym pamiętać?

Projektor to narzędzie, które pełni ważną funkcję nie tylko w szkołach, ale również w różnorodnych firmach. Dzięki niemu znacznie łatwiej można przedstawiać prezentacje dla szerszej widowni. Dlatego, szczególnie w firmach, warto zwrócić uwagę na wysokojakościowe produkty, które będą mogły posłużyć przez długie lata. Stąd, przed zakupem należy konkretnie zastanowić się, jakie akcesoria dobrać, aby projektor funkcjonował prawidłowo.

czytaj całość »
Zestaw karaoke urozmaici każdą zabawę!

Karaoke to uwielbiana atrakcja imprezowa wielu ludzi. Dzięki niej każdy może zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę i poczuć się jak piosenkarz. Dlatego właśnie na rynku można spotkać się z różnorodnymi systemami audio, które urozmaicą każdy wieczór. Jednakże najsampierw powinno się dowiedzieć, jaki konkretnie zestaw wybrać.

czytaj całość »
Pierwszorzędny monitor do biura

Każda praca, która wymaga dłuższego korzystania z komputera wymaga posiadanie odpowiedniego monitora. Jednak nasze oczy są w niego wpatrzone przez długi czas, co może wpłynąć bezpośrednio na pogorszenie się wzroku. Zatem, czy istnieją na rynku odpowiednie monitory, które nie zmęczą wzroku i będą doskonale się prezentować?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl