Jakie znaczenie ma nowoczesna technologia i robotyka w edukacji?

Jakie znaczenie ma nowoczesna technologia i robotyka w edukacji?

Z robotami mamy do czynienia na każdym kroku - ich użycie staje się coraz bardziej popularne. Nawet pralka i zmywarka to roboty wykonujące określone, wcześniej ustalone czynności. Jakie zatem robotyka i nowoczesna technologia mają znaczenie w edukacji? O tym postaramy się dziś opowiedzieć w poniższym artykule.

Jaki ma to wpływ na dzieci?

Budowanie i programowanie robotów to genialny sposób do rozwijania myślenia analitycznego, czyli takiego, w którym dzieci zastanawiają się jakie małe elementy składają się na większą całość. Robotyka może pomóc też w nauce dokładności. Jest ona bardzo ważną cechą w zawodach technicznych oraz medycznych. Kolejną sprawą jest rozwijanie sztuki kreatywności. Roboty dzięki możliwości ich składania oraz programowania, dają dziecku multum możliwości, w których może się wykazać. Można je wykorzystać również do nauki myślenia przyczynowo-skutkowego.

 

Robot Codey Rocky - w czym tkwi jego sekret?

Przesympatyczny robot Codey Rocky bawi i uczy, pokazując maluchom, że w świecie nowoczesnych technologii, każdy może zostać programistą! Jego zadaniem jest rozwijanie umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia, poprzez wprowadzenie użytkowników w fascynujący świat programowania, robotyki oraz sztucznej inteligencji. Codey Rocky łączy w sobie wszystkie, najlepsze cechy robotów edukacyjnych dla najmłodszych, a jego wygląd i możliwość wyrażania emocji na ekranie, zauroczą każdego, nie tylko dzieci. Robot daje ogromne możliwości programistyczne. Codey Rocky to tak naprawdę dwa inteligentne urządzenia, które łączą się w prosty sposób przy pomocy magnesów. Codey jest niezależnym kontrolerem z przyciskami i różnymi czujnikami. Jest zdolny do wyrażania emocji za pomocą wyświetlacza, może posłużyć jako zwyczajny pilot IR do domowych urządzeń, lub pozwoli łączyć się z innymi robotami, za pomocą podczerwieni. Rocky to jeżdżąca platforma, która współpracuje z Codey. Razem mogą wykonywać jeszcze więcej wspaniałych rzeczy!

Nowoczesna technologia jest w stanie wnieść do systemu edukacji naprawdę wiele motywacji, pobudzając u najmłodszych pasję do nauki. System uczy dzieci nie tylko myślenia, czy przewidywania, ale także poprawia ich zdolności manualne. Poza Codey Rocky istnieje także wiele innych, genialnych urządzeń takich jak podłoga interaktywna Smartfloor. To jedyne urządzenie na rynku, które pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego i robota interaktywnego. Dzieje się tak, bo podłoga interaktywna została wyposażona w dedykowany statyw mobilny, który pozwala swobodnie przenosić ją w różne miejsca. Możliwość regulacji statywu umożliwia dostosowanie obrazu do dostępnej powierzchni.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
523076220
window.customerPrivacy.onFunctionalConsentGranted(function () { })
Sklep internetowy Shoper.pl