Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?
Jaki wybrać komputer do pracy zdalnej?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Podstawowym narzędziem pracy zdalnej jest sprawnie działający komputer. Podejmując decyzję o jego zakupie, pierwszym nasuwającym się pytaniem jest to, czy lepiej postawić na wersję mobilną - laptopa, czy na urządzenie stacjonarne. Każda z opcji ma swoje zalety i wady. Główną zaletą wyboru laptopa jest jego rozmiar, który umożliwia schowanie go poza zasięgiem wzroku po zakończonej pracy. Mimo że jego wielkość może sugerować, że możliwości takiego urządzenia są dużo mniejsze, to okazuje się, że nie jest to prawda. Zminimalizowanie podzespołów przekłada się częściowo na cenę, jednak obecne laptopy są nie mniej zaawansowane technicznie, niż komputery stacjonarne o znacznie większych rozmiarach. Dodatkowo taki komputer może być zabrany dosłownie wszędzie. Dlatego jeśli wykonuje się pracę częściowo mobilną, wybór staje się znacznie prostszy - najlepiej będzie postawić na łatwego w transporcie laptopa.

Nie oznacza to jednak, że korzystanie z opcji mobilnej ma same zalety. W komputerach stacjonarnych części nie są lutowane, co pozwala na modyfikację i polepszenie pracy swojego sprzętu.Taki zabieg nie jest możliwy w laptopach. Kolejną, szczególnie istotną kwestią jest ergonomia. Praca przy laptopie wymusza na użytkowniku pozycję z pochylonym karkiem, co w dłużej perspektywie jest bardzo szkodliwe. Komputery stacjonarne to zwykle większy ekran, który przy wielogodzinnej pracy ma bardzo duże znaczenie. W przypadku tego urządzenia warto przemyśleć ustawienie biurka w taki sposób, aby znajdowało się na nim wystarczająco dużo miejsca, a pozycja siedzenia nie wywoływała dolegliwości bólowych. Konieczne jest także zaopatrzenie się w wygodny fotel z podparciem odcinka lędźwiowego.

A może komputer All-In-One?

Ciekawą alternatywą dla laptopa i komputera stacjonarnego jest komputer All-In-One. Staje się on coraz częstszym wyborem ze względu na swoją kompaktowość. Jest to typ komputera stacjonarnego, który w przeciwieństwie do tradycyjnej wersji nie zawiera jednostki centralnej. Wszystkie elementy niezbędne do prawidłowej i wydajnej pracy zamknięte zostały w monitorze. To właśnie tam znajduje się m.in. karta graficzna, napęd, dysk twardy oraz pamięć RAM. Jest to urządzenie o bardzo estetycznym wyglądzie. Jego budowa pozwala na zminimalizowanie liczby kabli i zaoszczędzenie miejsca. Większość komputerów All-In-One cechuje się cichszą pracą niż modele stacjonarne, co jest kolejną zaletą jeśli bierze się pod uwagę wykorzystanie go w pracy zdalnej. Sprzęt ten jest stosunkowo lekki, więc można bez problemu przewieźć ze sobą w inne miejsce. Ze względu na dynamiczny rozwój branży IT, producenci dbają o wysoką wydajność podzespołów i wprowadzają do urządzeń coraz więcej udogodnień, jak np. dotykowy ekran.

Nie ulega wątpliwości, że praca zdalna nie jest odpowiednia dla każdego. Na komfort jej wykonywania wpływa bowiem wiele czynników. Najważniejsze jest jednak ergonomiczne stanowisko pracy i sprawnie działający sprzęt. Na szczęście obecnie na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór urządzeń, dopasowanych do różnych potrzeb użytkownika. Podstawą jest znalezienie sprzętu odpowiedniego dla wykonywanej pracy i swoich możliwości finansowych.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
523076220
Sklep internetowy od home.pl