Zestawy interaktywne - jakie niosą możliwości i dlaczego warto z nich korzystać?

Zestawy interaktywne - jakie niosą możliwości i dlaczego warto z nich korzystać?

Powoli czasy, gdy w salach lekcyjnych główny punkt stanowią tradycyjne tablice, zaczynają odchodzić w zapomnienie. Stare metody nauczania zaczynają być wygryzane przez te nowoczesne i bardzo innowacyjne. Nadeszła era praktycznych zestawów interaktywnych, które umożliwiają połączenie wielu funkcji. Dlaczego warto korzystać z innowacyjnych metod? Odpowiedź na to pytanie zawarliśmy w poniższym tekście - zachęcamy do lektury!

Jakie możliwości niosą zestawy interaktywne dla szkół?

Tablica interaktywna w zestawie z projektorem oferuje multum funkcji. Pod pewnymi względami zapewnia to samo co tradycyjne metody - można na niej pisać i rysować, tak samo, jak za pomocą kredy. Jednak to nie wszystko. Zestawy interaktywne umożliwiają oglądanie filmów, wyświetlanie prezentacji, obrazów oraz prowadzenie innych interakcji tj. organizacji testów i ćwiczeń, gier czy tworzenia figur geometrycznych.

Dlaczego warto korzystać z zestawów interaktywnych?

Przede wszystkim taka forma nauczania bardziej przemawia do dzieci, angażując je do pracy. Dzięki kolorowym obrazkom i filmom zestawy interaktywne przyciągają uwagę. Nauka przy takich urządzeniach pozwala na ćwiczenie wielu zmysłów jednocześnie, zapewniając lepsze przyswajanie bieżącego materiału. Tablica interaktywna w zestawie z projektorem pozwala na wyświetlanie filmów, obrazków i prezentacji - przez co dzieci dużo chętniej angażują się w pracę na zajęciach, gdyż jest to dużo ciekawsza forma zdobywania wiedzy niż tradycyjna edukacja. Posiadanie takich urządzeń stanowi też ogromny komfort i wygodę prowadzenia zajęć dla nauczyciela. Daje to dużą swobodę w prowadzeniu lekcji, a dzięki intuicyjności sprzętu żaden wykładowca nie będzie miał problemu z jego obsługą. Stanowi to również dużą oszczędność dla szkoły, dzięki zestawom interaktywnym, placówka nie będzie musiała kupować artykułów biurowych, takich jak flamastry, gąbki czy kreda. Elektroniczny sprzęt umożliwia nauczycielowi również zapisywanie przebiegu lekcji, dzięki czemu w przypadku potrzeby powtórzenia materiału nie trzeba organizować zajęć od nowa. Tablica interaktywna wyposażona została w funkcję robienia zrzutu ekranu i wysłania go uczniom w celu stworzenia notatek lub nakreślenia przebiegu lekcji. Opcja ta pomocna będzie szczególnie, jako pomoc podczas czyjejś nieobecności.

Zestaw interaktywny dla szkół pojawia się w coraz większej ilości placówek w Polsce, z powodzeniem ulepszając zarówno pracę nauczyciela, jak i przyswajanie wiedzy przez dzieci. Dzięki zestawom interaktywnym młodzi widzą w nauce nie tylko nudę i monotonię, ale również ciekawą, angażującą formę rozrywki.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
523076220
window.customerPrivacy.onFunctionalConsentGranted(function () { })
Sklep internetowy Shoper.pl